AVUI

max:37º
min:20º
Sou a: Inici / Notícies / El Secretari General de Mobilitat visita Guissona per fer front a la preocupació que hi ha al municipi vers la carretera C14 i L310 al seu pas per la vila.

El Secretari General de Mobilitat visita Guissona per fer front a la preocupació que hi ha al municipi vers la carretera C14 i L310 al seu pas per la vila.

El Secretari General va visitar Guissona amb l'objectiu de parlar sobre la millora de la comunicació i la mobilitat de la nostra vila, atès l'interès mostrat en aquest aspecte tant des de l'Ajuntament, com des de la Corporació Alimentària de Guissona, fent especial incidència a les vies L310 i C14 entre Tàrrega i Tarragona. Va afirmar que es plantejarà tan bon punt el ministeri de Foment realitzi la millora del coll de l’Illa (Tarragona).
El Secretari General de Mobilitat visita Guissona per fer front a la preocupació que hi ha al municipi vers la carretera C14 i L310 al seu pas per la vila.

Ajuntament de Guissona

Dijous, 10 de març.

 

El Secretari General de Mobilitat visita Guissona per fer front a la preocupació que hi ha al municipi vers la carretera C14 i L310 al seu pas per la vila.

El Secretari General d'Infraestructures i Mobilitat, el Sr.  Ricard Font Hereu, es va reunir ahir amb alcaldes de la comarca, com Guissona, Torrefeta i Florejacs i Plans de Sió per afrontar la millora de la L-310 entre Tàrrega i Guissona. Els alcaldes van explicar que al juny es consensuarà amb tots els alcaldes una auditoria de seguretat al tram per fer front a l’alt ris de sinistralitat que hi ha. En els darrers sis mesos 6 ha el nombre de víctimes mortals.

 

A més. el Secretari General també va visitar Guissona amb l'objectiu de parlar sobre la millora de la comunicació i la mobilitat de la nostra vila, atès l'interès mostrat en aquest aspecte tant des de l'Ajuntament, com des de la Corporació Alimentària de Guissona, fent especial incidència a les vies L310 i C14 entre Tàrrega i Tarragona. Va afirmar que es plantejarà tan bon punt el ministeri de Foment realitzi la millora del coll de l’Illa (Tarragona). 

 

Després de la signatura del llibre de visites a l’Ajuntament de Guissona, juntament amb l’equip de govern i la Sra. Maria Dolors Tella Albareda, responsable dels Serveis Territorials de Territori i Sostenibilitat a Lleida i l’alcalde de la vila, Xavier Casoliva, es van traslladar a la Corporació Alimentària on els directius de l’empresa els van traslladar les seves preocupacions sobre aquestes vies, per les que diàriament i circula un volum molt important de camions de l’empresa.


CLAUSTRE OLIVERES VIDAL
Àrea de comunicació, Joventut i Pla Educatiu d'Entorn

Tel. 973 550 005 (ext. 201)
prems@guissona.cat