15 D'OCTUBRE, DIA INTERNACIONAL DE LA DONA RURAL

A Guissona, visibilitzem la contribució que han fet dues Guissonenques a la millora empresarial, social i cultural de la nostra vila

DIVENDRES 15 OCTUBRE 2021

 

🌾Avui 15 d'Octubre és el DIA INTERNACIONAL DE LA DONA RURAL!
A Guissona, visibilitzem la contribució que han fet dues Guissonenques a la millora empresarial, social i cultural de la nostra vila! 👩‍🦱👩‍🦰👱‍♀️👵🧕
El proper dilluns serem a la presentació del projecte “Dones rurals, dones de Lleida” en commemoració d'aquest dia, en un projecte impulsat des de l'Institut Català de les Dones, en col·laboració amb els Ajuntaments de Lleida, que ha permès la recopilació de 68 biografies de dones de l’àmbit rural que es presentaran en el marc de l’acte. 🔝
Institut Català de les Dones. Generalitat de Catalunya.