A punt de festa major!

Del 7 a l’11 de setembre Guissona celebra de nou la seva Festa Major, una festa major en la que el nou consistori potencia el nucli històric de la vila, situant en aquest espai la major part de balls de tarda i d’activitats infantils.

DIMARTS 06 SETEMBRE 2011

Del 7 a l’11 de setembre Guissona celebra de nou la seva Festa Major, una festa major en la que el nou consistori potencia el nucli històric de la vila, situant en aquest espai la major part de balls de tarda i d’activitats infantils.

El proper dimecres, 7 de setembre Guissona donarà el tret de sortida de la seva festa major, una festa major, que pretén potenciar i implicar a la població de Guissona, així doncs, s’inicia la festa amb la cercavila dels gegants i capgrossos de Guissona i amb la participació del grup de batucada local, els Un, dos, tres, kuà. El pregó també anirà a càrrec dels Toratre, un grup nascut a Torà però amb molts actors de la nostra vila, el dia 11 de setembre, serà el dia de la nostra colla castellera Els Margeners de Guissona, amb l’actuació a la plaça major a dos quarts d’una del migdia, acompanyats enguany pels Nens del Vendrell i pels Capgrossos de Mataró.
 
També els grup de música locals s’afegeixen a la nostra festa, el divendres, el grup revelació Posem la Quarta i el dissabte, els mítics Sanpitersings.
 
Pel jovent, la festa major d’enguany comptarà també dissabte amb els Brams, un grup de música marcat pel compromís nacional i social de les seves lletres, que ha tornat als escenaris aquest 2011 amb més força que mai.
 
La festa major d’enguany també destaca per ésser la festa de les inauguracions, el divendres 9 a la una del migdia, inaugurem la plaça de Sant Felip Neri, situada al carrer de l’Om, darrera de l’actual església de Guissona, un nou espai emblemàtic, recuperat al nucli històric de la nostra vila i el dissabte 10 a dos quarts de 12 del matí inaugurarem el Parc Arqueològic i del Centre d’Interpretació de la ciutat romana de Iesso al Museu de Guissona Eduard Camps.
 
Podeu consultar el programa d'actes a:
 
Us esperem a la nostra festa major!