CLOENDA DEL CURS DE MONITOR DE LLEURE A GUISSONA

El passat dimecres, 5 de gener el regidor de joventut, Xavier Casoliva, va cloure el curs de monitor de lleure, que es va iniciar el passat 11 de desembre i s’ha realitzat de forma intensiva durant totes les vacances de Nadal.

DIVENDRES 07 GENER 2011

El passat dimecres, 5 de gener el regidor de joventut, Xavier Casoliva, va cloure el curs de monitor de lleure, que es va iniciar el passat 11 de desembre i s’ha realitzat de forma intensiva durant totes les vacances de Nadal.

Enguany, han estat 16 els joves de la nostra comarca que han participat al curs de monitors i monitores de lleure a càrrec de la Fundació Pere Tarrés, des d’on s’ha valorat molt positivament la implicació i la participació dels alumnes al curs.

El curs de monitors i monitores de lleure, inclòs al Pla Local de Joventut de l’Ajuntament de la nostra vila, està subvencionat en part pel Punt d’Informació Jove, promovent així que hi hagi monitors de lleure a la nostra vila, una mancança existent però que s’ha anat arreglant en els darrers anys i que ens permet comptar amb monitors titulats en les activitats d’educació en el lleure promogudes a Guissona.