COLORS, ENS MOSTRA LA INTERCULTURALITAT DE GUISSONA

Aquest dissabte, 6 de maig es va consolidar la JORNADA INTERCULTURAL COLORS amb activitats a la plaça major organitzades per les entitats i associacions de la vila. Una vintena d'activitats que es van iniciar a les 9 del matí amb la sortida de BTT a càrrec del Club Ciclista Guissona i que van cloure al vespre amb l'actuació del grup La Sal dels Mars amb l'espectacle COLORS DEL MÓN.

DIMARTS 09 MAIG 2017

Aquest dissabte, 6 de maig es va consolidar la JORNADA INTERCULTURAL COLORS amb activitats a la plaça major organitzades per les entitats i associacions de la vila. Una vintena d'activitats que es van iniciar a les 9 del matí amb la sortida de BTT a càrrec del Club Ciclista Guissona i que van cloure al vespre amb l'actuació del grup La Sal dels Mars amb l'espectacle COLORS DEL MÓN.

Entitats i associacions es van bolcar en l'organització d'un munt d'activitats per a grans i petits entre les que destaquen les demostracions de folklore de les nacionalitats majoritàries a la nostra vila Ucraïna, Romania, Senegal i Colòmbia, també hi va haver activitats pels més petits: espai de multi esports, tallers de castells, cercavila, contes, tallers  i fins hi tot conèixer el món dels bombers.

Totes les activitats es van portar a terme a la plaça major, on food-trucks d'arreu del món van acompanyar les activitats d'aquesta jornada organitzada des del Pla Educatiu d'Entorn,  que enguany va acollir una important participació per part de la població guissonenca i que té com a objectiu promoure el coneixement de la interculturalitat de la nostra vila. 

 


CLAUSTRE OLIVERES VIDAL
Àrea de comunicació, Joventut i Pla Educatiu d'Entorn

Tel. 973 550 005 (ext. 201)
www.guissona.cat