CURSA DE QUÀDRIGUES, tret de sortida en la promoció del XV MERCAT ROMÀ DE IESSO

La secció jove de la comissió del MERCAT ROMÀ però ja s’ha anticipat amb la PROMOCIÓ DE LA CURSA DE QUÀDRIGUES, partint d’un còmic de l’Asterix i l’Obèlix es comença a fer difusió de la quarta edició d’aquesta cursa, amb l’objectiu de que els joves de la nostra vila vagin començant a escalfar motors, a preparar la quàdriga i a inscriure’s a la cursa.

DIVENDRES 27 MAIG 2011

El proper dissabte, 16 de juliol torna a Guissona el Mercat Romà de Iesso, enguany amb la seva XV edició que girarà sota l’eix conductor de LES NÍMFES, tant en el marc dels capvespres a la romana, la setmana prèvia, com el dia del Mercat.

El divendres, 17 de juny tindreu l’oportunitat de conèixer totes les novetats d’aquesta edició del MERCAT ROMÀ amb l’acte de presentació, que tindrà lloc a la Plaça Sant Felip Neri de Guissona a les 10 del vespre, on començarem a endiosar-los a les històries de les diferents Nimfes que passaran pel nostre Mercat i a les novetats de l’edició d’enguany.
 
La secció jove de la comissió del MERCAT ROMÀ però ja s’ha anticipat amb la PROMOCIÓ DE LA CURSA DE QUÀDRIGUES, partint d’un còmic de l’Asterix i l’Obèlix es comença a fer difusió de la quarta edició d’aquesta cursa, amb l’objectiu de que els joves de la nostra vila vagin començant a escalfar motors, a preparar la quàdriga i a inscriure’s a la cursa.