DISSABTE, GUISSONA ES TORNARÀ A OMPLIR DE COLORS

COLORS s’organitza pel Pla Educatiu d’Entorn amb el suport de l’àrea de polítiques migratòries amb l’objectiu de promoure la interculturalitat i la cohesió social a la nostra vila. La jornada compta amb el suport de les entitats i associacions de la vila i dels centres educatius.

DIMARTS 20 MAIG 2014

COLORS és el nom de la jornada intercultural que es celebra a Guissona anualment des de fa set anys cada mes de maig.

COLORS s’organitza pel Pla Educatiu d’Entorn amb el suport de l’àrea de polítiques migratòries amb l’objectiu de promoure la interculturalitat i la cohesió social a la nostra vila. La jornada compta amb el suport de les entitats i associacions de la vila i dels centres educatius.

 

Enguany s’ha previst una gimcana participativa durant el matí en la que el premi és un abonament a les piscines municipals per a tots els participants. La jornada clourà al migdia amb una dinàmica de construcció de la paraula COLORS en gran mitjançant persones dinamitzada pels Un, dos, tres, kuà.

 

 

Oficina de Comunicació

Claustre Oliveres

 

premsa@guissona.cat