DIUMENGE AL MATÍ, TALLERS DE REIS

Aquest diumenge, 2 de gener, aprofitant que els comerços de la nostra vila estaven oberts per ultimar les compres d’aquestes festes, el Pla Educatiu d’Entorn de Guissona ha organitzat tallers de reis perquè els nens i nenes de la vila es preparessin per l’arribada de ses majestats els Reis Mags d’Orient.

DILLUNS 03 GENER 2011

El passat diumenge, de 11 a 14h del matí, la sala de plens de l’Ajuntament de la nostra vila es va omplir de nens i nens que van participar en el taller per preparar l’arribada de ses majestats els Reis Mags d’Orient.
 
Pel taller, dinamitzat per joves monitors de la nostra vila, hi van passar un centenar de nens i nenes que van gaudir d’una bona estona elaborant fanalets, mans gegants, clauers i participant del taller de maquillatge.
 
La cavalcada de reis, organitzada per l’Ajuntament de Guissona i l’Agrupament Escolta Bella Iesso arribarà el proper dimecres, 5 de gener, a les 7 de la tarda a la plaça de la Plana.