EL COL·LECCIONISME S’AFEGEIX A LA FIRA DE NADAL DE GUISSONA

El bon temps ha fet que l’edició d’enguany de la FIRA DE NADAL ha deixat als guissonesos amb molt bon gust de boca en aquest inici de les activitats culturals de Nadal a la nostra vila.

DILLUNS 15 DESEMBRE 2014

El bon temps ha fet que l’edició d’enguany de la FIRA DE NADAL ha deixat als guissonesos amb molt bon gust de boca en aquest inici de les activitats culturals de Nadal a la nostra vila. A més de la Fira de productes nadalencs, d’artesans locals i foranis, enguany hi hem trobat l’espai del col·leccionista amb una desena de parades externes i exposició de col·leccionistes locals en espais municipals i comerços de la vila.

Durant tota la jornada els visitants de la Fira es van poder preparar una torrada amb oli i xocolata i van poder gaudir d’activitats paral·leles com la grangeta de La Manreana, l’arribada del tió, visita al Museu, cantada de nadales, ... activitats que van arrodonir una jornada festiva i participativa.