EL CONSISTORI MOSTRA LES PREOCUPACIONS DELS VILATANS DAVANT LA DIRECTORA DE TERRITORI I SOSTENIBILITAT

La Sra. Dolors Tella Albareda, directora dels Serveis Territorials de Territori i Sostenibilitat a Lleida, acompanyada pel Sr. Joan Felis Roure, director del Servei Territorial d’Urbanisme a Lleida, han realitzat aquest dimarts al matí una visita institucional a l’Ajuntament de la nostra vila.

DIMARTS 02 OCTUBRE 2012

La Sra.  Dolors Tella Albareda, directora dels Serveis Territorials de Territori i Sostenibilitat a Lleida, acompanyada pel Sr. Joan Felis Roure, director del Servei Territorial d’Urbanisme a Lleida,  han realitzat aquest dimarts al matí una visita institucional a l’Ajuntament de la nostra vila. 

En aquesta trobada s’han tractat temes relacionats amb l’Agència Catalana de l’Aigua, així com, la preocupació del municipi de Guissona pels elevats costos que comporta la portada d’aigua del Canal d’Urgell, fent especial incidència a les granges.
 
D’altra banda, també s’han posat sobre la taula temes d’urbanisme, atès que aquests l’Ajuntament està en la fase final de redacció del POUM.