EL MODERNISME INICIA EL CICLE DE VISITES GUIADES NOCTURNES

Per cinquè any consecutiu, els dijous d'agost a les 10 del vespre, Guissona acull el cinquè cicle de visites guiades nocturnes per la vila, amb l'objectiu de donar a conèixer diferents elements del patrimoni de la vila.

DIVENDRES 05 AGOST 2016

Per cinquè any consecutiu, els dijous d'agost a les 10 del vespre, Guissona acull el cinquè cicle de visites guiades nocturnes per la vila, amb l'objectiu de donar a conèixer diferents elements del patrimoni de la vila.

En aquesta primera visita hi van participar una cinquantena de persones, l'aforament màxim establert per les visites, el grup va fer una visita guiada descobrint diferent elements del modernisme a la nostra vila. Els participants van descobrir detalls de diferents façanes, balcons i portalades de la nostra vila, acabant davant la façana de l'emblemàtic centre catòlic. A l'interior, els esperava una cupletista que els traslladava al paral·lel de l'època.
En totes les edicions de les visites guiades, les visites s'acaben amb un petit espectacle relacionat que els dóna un valor afegit, les properes visites tindran lloc l'11 i el 25 d'agost, en la primera es presentarà el folklore i les tradicions guissonenques i en la segona, l'Obra de Fluvià, el preu de la visita és de 5€ i les inscripcions es fan a l'Ajuntament de Guissona.
Les visites són guiades per David Castellana, tècnic de cultura a l'Ajuntament i historiador de l'art.