El parc infantil de trànsit arriba a Guissona

Els alumnes de primer a sisè del CEIP Ramon Faus i Esteve i del Col·legi Mare de Déu del Roser, així com, els de primer d’ESO de l’IES Guissona visiten durant aquests dies el Parc Infantil de Trànsit.

DIJOUS 23 ABRIL 2009

Del 20 al 30 d’abril els alumnes d’educació primària i secundària de la nostra vila passaran pel Parc Infantil de Trànsit.

 
Els alumnes de primer a sisè del CEIP Ramon Faus i Esteve i del Col·legi Mare de Déu del Roser, així com, els de primer d’ESO de l’IES Guissona visiten durant aquests dies el Parc Infantil de Trànsit.

 
Durant aquests dies, més de 500 alumnes dels nostres centres educatius passaran pel Parc Infantil de Trànsit ubicat a la pista de futbol-7 de la zona esportiva municipal, aquest parc arriba per segon any consecutiu a Guissona, després de la signatura d’un conveni entre el Servei Català de Trànsit i l’Ajuntament de la nostra vila per complementar l’educació per a la mobilitat segura impartida a l’alumnat dels centres escolars del municipi durant el curs escolar, desenvolupant de forma conjunta activitats pràctiques d’educació per a la mobilitat segura.