EL PARC INFANTIL DE TRÀNSIT, DE NOU A GUISSONA

Com ja va sent habitual, des de fa uns cinc anys, l’Ajuntament de Guissona, juntament amb el Servei Català de Trànsit organitzen una quinzena de seguretat vial a la nostra vila, l’activitat va començar el passat 29 de maig i s’allargarà fins al 16 de juny.

DIUMENGE 03 JUNY 2012

Com ja va sent habitual, des de fa uns cinc anys, l’Ajuntament de Guissona, juntament amb el Servei Català de Trànsit organitzen una quinzena de seguretat vial a la nostra vila, l’activitat va començar el passat 29 de maig i s’allargarà fins al 16 de juny.

 En aquesta activitat, del Parc Infantil de Trànsit, una activitat que permetet oferir experiències de mobilitat als nens, nenes i joves. Simulen espais urbans en els quals els participants actuen com a vianants i com a conductors de bicicleta i de ciclomotor.
Aquest espa i no funciona de forma aïllada, sinó com a complement de les activitats d’educació per a la mobilitat segura que es realitzen, aportant experiències reals als participants d’un procés formatiu.
Passaran pel Parc de Trànsit gairebé cinc cents alumnes dels centres educatius de la nostra vila, tots els grups de primària i els grups de secundària de l’Institut Mare de Déu del Roser, amb activitats preparades per aquest cicle.