EL TIÓ DELS DESITJOS ENS DESITJA BON NADAL

Amb la tradicional cagada del tió dels desitjos, organitzada per la regidoria de cultura i el Pla Educatiu d’Entorn de Guissona, la vila va anticipar al matí del 24 de desembre, la tradicional cagada del tió de Nadal, una "cagada" que ha esdevingut una activitat de cohesió social a la nostra vila

DIJOUS 27 DESEMBRE 2012

Amb la tradicional cagada del tió dels desitjos, organitzada per la regidoria de cultura i el Pla Educatiu d’Entorn de Guissona, la vila va anticipar al matí del 24 de desembre,  la tradicional cagada del tió de Nadal, una "cagada" que ha esdevingut una activitat de cohesió social a la nostra vila

Aquest matí el tió dels desitjos ha començat la tradicional cagada en la que hi han participat gairebé 350 nens i nenes de la vila, durant la tradicional cagada, els nens i nenes també podien participar en un taller d’elaboració de tionets, a càrrec de l’Associació Catalano-Andalusa de la Segarra de Guissona i han pogut gaudir de la tradicional cantada de Nadales, feta pels alumnes de cant coral de l’Escola de Música Josep M. Llorens i Cisteró.

El tió s’ha alimentat durant aquests dies amb els desitjos que li han fet arribar els nens i nenes de la vila en el marc de la Fira de Nadal, de la Festa d’Entitats Promarató de TV3 i durant aquests dies, que també se’l podía visitar al vestíbul de l’Ajuntament.

L'Ajuntament agraeix la col·laboració a CAIXA GUISSONA, CORPORACIÓ ALIMENTÀRIA DE GUISSONA, FUNDACIÓ CAG, LA CAIXA, BANCO SANTANDER, BBVA per la seva participació en la "cagada del tió".