ELS ALUMNES DE GUISSONA ACOMIADEN EL CURS

Aquest dimarts, 22 de juny els centres educatius de Guissona han celebrat la festa de fi de curs. Els alumnes d’educació infantil i primària, uns set cents han gaudit de la festa que s’ha organitzat en les places i carrers de la vila des de la regidoria de cultura.

DIVENDRES 25 JUNY 2010

Aquest dimarts, 22 de juny els centres educatius de Guissona han celebrat la festa de fi de curs. Els alumnes d’educació infantil i primària, uns set cents han gaudit de la festa que s’ha organitzat en les places i carrers de la vila des de la regidoria de cultura.

Els alumnes de primària han gaudit de l’actuació que el Mag Selvin a fet a la plaça major de la nostra vila, el mag ha portat a la plaça major de Guissona, PASSEM-HO BÉ, l’espectacle màgic de la Seguretat Viària que ja ha complert 15 anys màgia, jocs, ninots per més de 500 funcions actuant per policies locals, ajuntaments i escoles Educació i diversió en un sol acte, amb aquest espectacle es tanca a Guissona un any d’activitats entorn a la mobilitat segura, atès que durant tot el curs, tots els centres educatius de la nostra vila han realitzat diferents tipus d’activitats orientades a aquesta temàtica.

Els nens i nenes de 2 a 5 anys han gaudit d’un espectacle adaptat a la seva edat a la Plaça Vell-Pla amb en Ximpa a la Selva, de Sinilos, un espectacle visual i musical que explica la història d’en Ximpa, un mico molt simpàtic, que viu en la frondosa selva, un indret ple de colors i amics on pot divertir-se jugant i gaudint de la llibertat.
 
A l’Institut diferents propostes de teatre, música i ball han servit per acomiadar el curs.
 
Bon estiu a tots!