ÈXIT DE LA SETMANA DE LA MOBILITAT SOSTENIBLE A GUISSONA

La regidoria de Medi Ambient de Guissona ha promogut per primera vegada a la nostra vila la celebració de la setmana de la mobilitat sostenible, durant tota la setmana s’han portat a terme diferents activitats: dia sense cotxes, caminades i pedalades.

DILLUNS 26 SETEMBRE 2011

La regidoria de Medi Ambient de Guissona ha promogut per primera vegada a la nostra vila la celebració de la setmana de la mobilitat sostenible, durant tota la setmana s’han portat a terme diferents activitats: dia sense cotxes, caminades i pedalades.

El passat dimecres, 21 de setembre i en el marc de la setmana de la mobilitat segura a la nostra vila es va celebrar el “DIA SENSE COTXES” a partir de cartells i tríptics informatius que es van distribuir pels centres educatius de la nostra vila, un important nombre de vilatans van optar per deixar el cotxe a casa i anar a l’escola, a la feina, a comprar, .... a peu o en bicicleta. Una molt bona iniciativa que esperem que tingui continuïtat en els propers anys.

D’altra banda, tot i la pluja, una cinquantena de participants van realitzar els 8Km de la bicicletada popular, organitzada per la secció de BTT de l’Associació Consell Local d’Esports el dissabte, 24. La sortida va quedar anul•lada de cara als més petits, atesa la pluja intensa que va caure al llarg del matí.

Finalment, el diumenge, 25 es va celebrar la caminada popular pels voltants de Guissona, una caminada – organizada des del Centre Excursionista Guissonenc - en la que hi van participar una cinquantena de persones, de totes les edats, els quals van recórrer 12 Km pels camins dels voltants de la nostra vila.