ÈXIT DEL PRIMER CAGA-TIÓ POPULAR

Guissona va iniciar les celebracions nadalenques, el passat dissabte, 24 de desembre amb un caga-tió popular en el que hi van participar més de 200 nens i nenes de la nostra vila.

DIUMENGE 25 DESEMBRE 2011

Guissona va iniciar les celebracions nadalenques, el passat dissabte, 24 de desembre amb un caga-tió popular en el que hi van participar més de 200 nens i nenes de la nostra vila.

Durant la cagada popular, es va poder escoltar nadales en català i en ucrainès, gràcies a la participació de l’Associació Eslava a la Festa. També, nens i nenes, van gaudir elaborant un pessebre, el qual es podrá visitar durant totes les festes nadalenques a l’església de Guissona.
La cagada de tió ha estat posible gràcies al Pla Educatiu d’Entorn, el qual ha comptat amb la col·laboració inestimable de “La Caixa”, Caixa Guissona, Corporació Alimentària de Guissona i Catalunya Caixa, a més del suport dels avis de la Fundació CAG.
Es valora molt positivament aquesta primera experiencia de cagada popular, per l’èxit de públic i perquè ha estat una eina clau per mostrar les nostres tradicions a la població nouvinguda.