FI DEL CARNAVAL, ARRIBADA DE LA QUARESMA

Aquest dimarts, a la plaça Bisbe Benlloch de Guissona, el notari del Carnaval va fer lectura del testament del Rei Carnestoltes, amb la mort del Rei dels Poca-Soltes i la seva crema a la foguera, es dóna per finalitzat el Carnaval a la nostra vila, donant pas a l’arribada de la Quaresma,

DIMECRES 13 FEBRER 2013

Ahir a la tarda, a la plaça Bisbe Benlloch de Guissona, el notari del Carnaval va fer lectura del testament del Rei Carnestoltes, amb la mort del Rei dels Poca-Soltes i la seva crema a la foguera, es dóna per finalitzat el Carnaval a la nostra vila, donant pas a l’arribada de la Quaresma, 40 dies de dejuni, en el que els nens i nenes de P4 i P5 dels centres educatius de la nostra vila passaran de forma aleatòria per la plaça Bisbe Benlloch a arrencar una de les cames de la Vella Quaresma, donant a conèixer així aquesta tradició als més petits de la vila.

La regidoria de cultura agraeix al grup de teatre "B, de Palla" de Guissona i als tabals d'Els Margeners de Guissona, la seva participació en el desenvolupament de l'acte. Sense ells no hagués estat possible!