GUISSONA AMB LA MARATÓ

Guissona farà el tret de sortida a les activitats per la Marató de TV3 amb la proposta del centre educatiu FEDAC Guissona, una proposta que anirà sumant a les activitats que s’organitzaran a la nostra vila durant aquest mes de desembre, amb l’objectiu de recaptar fons per la Marató de TV3.

DILLUNS 30 NOVEMBRE 2020

 

 

Guissona farà el tret de sortida a les activitats per la Marató de TV3 amb la proposta del centre educatiu FEDAC Guissona, una proposta que anirà sumant a les activitats que s’organitzaran a la nostra vila durant aquest mes de desembre, amb l’objectiu de recaptar fons per la Marató de TV3.

Guissona participa amb propostes solidàries per la Marató de TV3 des dels seus orígens. Primer amb els espectacles de dansa, als que després se’ls va sumar ja des de fa més de quinze anys, la festa d’entitats per la Marató de TV3. Una participació que sumava en els darrers anys més de 8000 euros per la Marató de TV3.

Enguany, la Covid-19 no ens deixa organitzar la Festa d’Entitats per la Marató de TV3, però Guissona ha buscat alternatives per visualitzar el treball solidari en xarxa amb les entitats i associacions de la vila, amb accions que s’aniran portant a terme durant el mes de desembre i que faran pujar el marcador de Guissona per la Marató, enguany destinat a la recerca per la Covid-19.

Penjada de desitjos de les entitats per la Covid-19 a la plaça major, cantades, venda de gots reutilitzables, venda de manualitats, tallers infantils, sorteig d’una panera i moltes propostes més, faran pujar el marcador de Guissona per la Marató, que enguany s’ha marcat un repte de 5000€.

Si vols començar a sumar amb la teva aportació de Guissona per la Marató de TV3 ja pots començar a fer-ho mitjançant aquest enllaç:

https://www.migranodearena.org/reto/guissona-per-la-marat-

Trobareu totes les propostes actualitzades a:

http://www.guissona.cat/viure/educacio/guissona-amb-la-marato