Guissona es prepara per Sant Jordi, enguany la vila farà llegenda.

Els participants al taller, alumnes d’infantil i primària dels centres educatius de la nostra vila, confeccionen els diferents elements que ells mateixos portaran el dia 23 d’abril, dia en que es farà la representació de la llegenda

DIMECRES 04 ABRIL 2012

Guissona es prepara per Sant Jordi, enguany la vila farà llegenda.

 

Guissona.- Des del passat dilluns i fins al proper dijous té lloc a Guissona el taller de sant Jordi per preparar la representació de la llegenda, el mateix dia 23 d’abril a la plaça major de Guissona.

 

Els participants al taller, alumnes d’infantil i primària dels centres educatius de la nostra vila, confeccionen els diferents elements que ells mateixos portaran el dia 23 d’abril, dia en que es farà la representació de la llegenda

 

Després de rebre la explicació de la llegenda en la primera sessió del taller, els nens i nenes es van posar mans a l’obra en la confecció del drac. Una confecció que acabarà el proper dijous quan finalitzi el taller.

 

Dimecres, 3 d’abril de 2012

 

Ajuntament de Guissona

Servei de Premsa

Carlota Bartra i Claustre Oliveres

premsa@guissona.cat