Guissona torna a omplir-se de COLORS

Per tercer any consecutiu i amb l’objectiu de fomentar la interrelació entre les famílies autòctones i les d’origen estranger de la nostra vila, Guissona torna a promoure les jornades interculturals sota el nom de COLORS

DIVENDRES 03 ABRIL 2009

 Per tercer any consecutiu i amb l’objectiu de fomentar la interrelació entre les famílies autòctones i les d’origen estranger de la nostra vila, Guissona torna a promoure les jornades interculturals sota el nom de COLORS

 

 Durant la segona quinzena d’abril i amb l’objectiu de sensibilitzar i fer conèixer a les famílies la importància de la diversitat cultura i lingüística entenent-la com a riquesa, el Pla Educatiu d’Entorn, juntament amb el Pla Local d’Immigració i el Pla Comarcal d’Immigració organitzen durant la segona quinzena d’abril un conjunt d’activitats pensant en tots els públics.

Les activitats s’iniciaran el proper 14 d’abril a l’Espai Fassina amb una sessió de cinema intercultural.

COLORS també presenta dues conferència molt interessants, la primera, el 18 d’abril amb Najat El Hachmi, sota el títol de “Dona, llengua i immigració”, la conferència següent, a càrrec del professor de la UdL, Rafael Allepuz, tindrà lloc el proper 25 d’abril i tractarà de la immigració i el treball en temps de crisi.

Als voltants de Sant Jordi, COLORS concentrarà totes les activitats pensant en aquesta diada: recital de poesia a l’IES, contes de Sant Jordi a la Plaça Vell Pla i participació en l’entrega de premis del VI concurs Jordi Pàmies per a les escoles.

A més, i en el marc de COLORS, el 24 d’abril s’iniciarà el taller de sardanes per a petits i grans, que el Pla Educatiu d’Entorn organitza juntament amb l’Ateneu de Guissona i que enguany també es portarà a terme cada divendres a l’Espai Fassina fins al mes de juny.

Per als més petits les activitats es concentren el 25 d’abril amb una FIRA DE TALLERS, en el que podran gaudir de construcció de jocs tradicionals, de maquillatge, de malabars, de punts de llibre i de dracs, així com, d’un taller de castells a càrrec dels Margeners de Guissona.

Com a cloenda de la quinzena intercultural, el dia 3 de maig, els alumnes del taller de teatre del Pla Educatiu d’Entorn representaran l’obra AIXÒ ERA I NO ERA de Pasqual Alapont, a la sala d’actes del CEIP Ramon Faus.

Esteu tots convidats a gaudir de les activitats interculturals que ompliran de COLORS el mes d’abril a la nostra vila.