GUISSONENCS I GUISSONENQUES DISSABTE TORNEN A CASA

El proper dissabte, 7 d'octubre tindrà lloc a Guissona la trobada de guissonencs i guissonenques, una trobada que agrupa persones nascudes a Guissona que per temes familiars i o laborals van marxar de la nostra vila i tornen per gaudir d'una jornada de retrobaments, de records i de redescoberta de Guissona.

DIMECRES 04 OCTUBRE 2023

El proper dissabte, 7 d'octubre tindrà lloc a Guissona la trobada de guissonencs i guissonenques, una trobada que agrupa persones nascudes a Guissona que per temes familiars i o laborals van marxar de la nostra vila i tornen per gaudir d'una jornada de retrobaments, de records i de redescoberta de Guissona.

La trobada creada per una comissió organitzadora formada per guissonencs que viuen a la vila i altres que van marxar i liderada per en Joan Condal i Tomàs, president de la comissió de la trobada Recordant Guissona, s'iniciarà el dissabte a les 10 del matí amb la benvinguda i recepció de les persones participants; la visita a l'església de Santa Maria amb l'ofrena floral a la patrona, la Verge del Claustre i l'actuació de la Coral Doll de Veus; l'esperada visita al recent estrenat edifici de l'Atenu, guiada per en Josep Ros, historiador local i membre de la junta de l'entitat; la tradicional ballada sardanes a la plaça Bisbe Benlloch i el dinar de germanor al pavelló 1 d'octubre que clourà amb la sardana Guissona.

En el marc de la trobada es presentarà el segon volum del llibre RECORDANT GUISSONA, que es vendrà aquest dia a 3 euros i posteriorment a la Llibreria Issauna a 6 euros