Intercanvi de Cadis amb l'INS Guissona

Alumnes i professors de l’IES MARES DEL SUR, de San Roque (Cadis) visitaran, durant aquesta setmana, la nostra vila gracies a una beca MEPSYD del Ministeri d’Educació, Política Social i Esports, dins del programa AGRUPACIONS DE CENTRES EDUCATIUS.

DIMECRES 15 DESEMBRE 2010

Alumnes i professors de l’IES MARES DEL SUR, de San Roque (Cadis) visitaran, durant aquesta setmana, la nostra vila gracies a una beca MEPSYD del Ministeri d’Educació, Política Social i Esports, dins del programa AGRUPACIONS DE CENTRES EDUCATIUS.
 
Els alumnes d’ambdós centres compartiran i gaudiran d’una sèrie d’activitats que els ajudaran a conèixer els diferents entorns
 
CONOCIENDO ENTORNOS és el projecte finançat pel Ministeri centrat en el coneixement de l’entorn, patrimoni natural, històric i cultural, amb l’objectiu que els alumnes de 4t d’ESO aprofundeixin en les seves senyes d’identitat creant vincles de cohesió i nexes comuns. Coneixent el seu entorn i el de d’altres comunitats autònomes valoraran i gaudiran de la riquesa que aporta de diversitat en tots els àmbits: natura, historico-cultural, socioeconòmic i lingüístic.
 
El projecte s’aborda des de d’una perspectiva interdisciplinària, en la que hi participen les àrees d’història, llengua, llengua estrangera, educació física, plàstica i visual i informàtica. Coneixent l’entorn, estudiant-lo des de les diferents àrees, donar-lo a conèixer a traves de les tecnologies TIC i compartint in situ les experiències amb altres comunitats autònomes.
 
Aquest intercanvi, d’una durada de tres cursos acadèmics a implicat a més de l’INS Guissona i de l’IES Mares del Sur de la Union (Murcia), L’IES Sierra Minera de San Roque (Cadis), que va visitar la nostra vila l’any passat.
 
Els nostres alumnes, van realitzar l’intercanvi amb la població de La Unión el curs acadèmic 2009-2010 i van visitar San Roque, el passat mes d’octubre.
 
El proper dijous, 16 de desembre a les 18.30h els alumnes de Cadis seran rebuts en visita institucional pel nostre Alcalde a la Sala de Plens de l’Ajuntament.