L’ENRAMADA ES RECUPERA A GUISSONA

Els dos gegantons, el Piteu i la Llúcia, han portat als més petits a participar i gaudir de la festa amb més tradició a la nostra vila.

DILLUNS 15 JUNY 2015

La festa popular amb més tradició de la nostra vila es va celebrar el passat diumenge amb un important nombre de participants.

Els dos gegantons, el Piteu i la Llúcia, han portat als més petits a participar i gaudir de la festa, en la que les nenes guarneixen un cistell que omplen de paperets i pètals de mil colors i els nens ornamenten una fusta en la que hi carreguen una coca que després es reparteix entre els assistents a la festa.

Els nens i nenes van recórrer amb cercavila els carrers de la vila per arribar a les Fonts del Poble on van enramar davant la Verge de la Salut, després a la plaça del Vell Plà es va repartir coca i barreja entre els assistents.