LA CAVALCADA MÉS PROPERA

Un any més, centenars de persones es donaren cita a la cavalcada de reis de Guissona, que destaca per la proximitat de SS. MM. Els Reis Mags d'Orient cap als més petits i per un cuidat vestuari i maquillatge de reis i patges.

DIMECRES 06 GENER 2016

Un any més, centenars de persones es donaren cita a la cavalcada de reis de Guissona, que destaca per la proximitat de SS. MM. Els Reis Mags d'Orient cap als més petits i per un cuidat vestuari i maquillatge de reis i patges.

Una cinquantena de patges acompanyaren a SS, MM, Els Reis Mags d'Orient que arribaren a Guissona amb un carro tirat per dos cavalls, arribats a la nostra vila, els reis van pujar a les seves carrosses on els acompanyaren els patges reials i els patges acompanyants, així com la carrossa dels regals i la del carbó, acompanyades també dels patges corresponents.

L'arribada de SS.MM a la nostra vila fou acompanyada per una xeranga que va amenitzar tota la rua, que va cloure a l'església de Santa Maria amb l'adoració i amb el trasllat dels reis mags cap al balcó de l'Ajuntament on van fer-hi el seu tradicional discurs de reis. Acabat el discurs nens i nenes van poder saludar personalment a SS. MM. a la sala de plens de l'Ajuntament.