LA COMUNITAT UCRAÏNESA DE GUISSONA CELEBRA LA SEVA FESTA

Per cinquè any consecutiu, l’últim dissabte d’agost arriba a Guissona la Festa Nacional Ucraïnesa, una festa organitzada per l’Associació Eslava Oriental de la Segarra que any rera any, omple de gom a gom la plaça Vell-Plà de la nostra vila.

DILLUNS 29 AGOST 2011

Per cinquè any consecutiu, l’últim dissabte d’agost arriba a Guissona la Festa Nacional Ucraïnesa, una festa organitzada per l’Associació Eslava Oriental de la Segarra que any rera any, omple de gom a gom la plaça Vell-Plà de la nostra vila.

La plaça del Vell-Plà de Guissona es va omplir de gom a gom, el passat dissabte, 27 d’agost. La comunitat ucraïnesa de la nostra vila va organitzar diferents activitats tradicionals ucraïneses, portant la cultura i les tradicions d’Ucraïna a la nostra vila.

L’activitat es va iniciar a les 4 de la tarda amb jocs de cosacs, karaoke i jocs per a nens, després va tenir lloc la presentació oficial de l’acte i a les 6 de la tarda es va iniciar l’activitat estrella, un concert en que diferents intèrprets ucranians van pujar dalt de l’escenari vestits amb el vestuari típic ucraïnès i van interpretar diferents peces de música tradicional del seu país.

A la plaça també es podia degustar menjar i begudes típiques d’Ucraïna en un ambient festiu. Les activitats van cloure a les 2 de la matinada amb la finalització del ball de nit.