LA TRADICIÓ DE LA REVETLLA

Aquesta revetlla - més popular - fou la que inicià un seguit de revetlles en diferents carrers i places de la vila on colles i grups d'amics es trobaren per iniciar la celebració del Sant Joan a la nostra vila.

DIMARTS 28 JUNY 2016

LA TRADICIÓ DE LA REVETLLA

 

La revetlla de Sant Joan més tradicional de Guissona es celebra el dia 23 de juny a la  tarda i a la plaça de capdevila. En aquest espai, any rera any, ja és tradició celebrar els vespres de revetlla amb jocs de cucanyes pels més petits, l'encesa de la foguera amb la flama baixada des del Canigó per membres del CENTRE EXCURSIONISTA GUISSONENC i l'animació entorn de la foguera, enguany amb Jaume Barri. Aquesta revetlla - més popular - fou la que inicià un seguit de revetlles en diferents carrers i places de la vila on colles i grups d'amics es trobaren per iniciar la celebració del Sant Joan a la nostra vila.