La Unió de la Comunitat Senegalesa de la Segarra i l’Urgell va organitzar per catorzè any consecutiu a la vila de Guissona la festa de LA TERANGA, una mostra de la cultura del Senegal a la nostra vila.

La festa a més de la presentació oficial, va comptar amb una conferència sobre convivència, un dinar de germanor senegales i una mostra de música i ball del Senegal.

DILLUNS 02 JULIOL 2012

La Unió de la Comunitat Senegalesa de la Segarra i l’Urgell va organitzar per catorzè any consecutiu a la vila de Guissona la festa de LA TERANGA, una mostra de la cultura del Senegal a la nostra vila.

 

A la festa, en la que hi van participar més de cinc-cents senegalesos, acompanyats de la població de Guissona, i va ser presidida pel Sr. Mohamed Lamine Ndiaye, president de l’Associació Senegalesa; Sr. Baba Cissokho, delegat del Cònsol General del Senegal; Sra. Aita Mbaye, delegada de l’Ambaixador del Senegal a Madrid; Sra. Clàudia, Cònsol Honorària a Barcelona; Antònio Condal, director de Recursos Humans de la CAG; Xavier Casoliva, Il·lm Sr. Alcalde de l’Ajuntament de Guissona i Miquel Parramon, Conseller Comarcal.

 

La festa a més de la presentació oficial, va comptar amb una conferència sobre convivència, un dinar de germanor senegales  i una mostra de música i ball del Senegal.


Tota la jornada va ser molt animada i va comptar amb molta participació tant per part de la comunitat senegalesa com de la població de Guissona, que cada vegada s’aproxima més a la festa.