LES AULES D'ACOLLIDA VISITEN EL CASAL JOVE

Dins del cicle d’activitats CONEIXEM GUISSONA, organitzat pel PLA EDUCATIU D’ENTORN, els joves de les aules d’acollida dels instituts del Col·legi Mare de Déu del Roser i de l’Institut Guissona

DIUMENGE 03 JUNY 2012

Dins del cicle d’activitats CONEIXEM GUISSONA, organitzat pel PLA EDUCATIU D’ENTORN, els joves de les aules d’acollida dels instituts del Col·legi Mare de Déu del Roser i de l’Institut Guissona – gairebé una trentena – van visitar el nou espai jove municipal, el Casal Jove de Guissona, inaugurat el passat més de març.

El nou Casal Jove esdevé un espai de trobada per la població jove de la nostra vila, on a més de gaudir de les estones de lleure, s’hi poden organitzar tallers, activitats, … i es pot llogar per fer diferents festes privades.
Els joves dels instituts de la nostra vila van visitar l’espai, van conèixer la dinamtizadora i van realitzar una dinàmica per conèixer la web www.jove.cat així com, la recerca d’informació de diferents aspectes que afecten a la població jove: educació, salut, solidaritat, treball, vacances, ...