MULTITUDINÀRIA CAGADA DEL TIÓ DELS DESITJOS

Dos-cents cinquanta nens participen a la cagada del tió que s’ha portat a terme a Guissona aquest matí, aquesta activitat, promoguda des del Pla Educatiu d’Entorn, és una important eina de cohesió social a la nostra vila, en la que hi participen nens i nenes de totes les nacionalitats.

DIMARTS 24 DESEMBRE 2013

 Dos-cents cinquanta nens participen a la cagada del tió que s’ha portat a terme a Guissona aquest matí, aquesta activitat, promoguda des del Pla Educatiu d’Entorn, és una important eina de cohesió social a la nostra vila, en la que hi participen nens i nenes de totes les nacionalitats.

 

El tió dels desitjos, que va arribar a Guissona en el marc de la Fira de Nadal el passat 14 de desembre, s’ha alimentat fins ara dels desitjos dels nens i les nenes de la nostra vila i avui, gràcies als bons desitjos rebuts, ha cagat a tots aquells que li han cantat la cançó del caga tió.

 

Les entitats bancàries de la nostra vila: Caixa Guissona, Catalunya Caixa i el Banc Central Hispano, juntament amb la Corporació Alimentària de Guissona i els avis i àvies de la Fundació Corporació Alimentària de Guissona han fet possible aquesta cagada. Gràcies a tots i bones festes!