Nova edició de la Festa de la Gent Gran de Guissona

Aquesta ha estat la sisena edició del Dinar de la Gent Gran on han participat uns 300 avis i àvies de la nostra vila, majors de 65 anys.

DILLUNS 06 JUNY 2011

El president del Consell Comarcal de la Segarra, Xavier Casoliva, va presidir el passat diumenge la Festa de la gent gran de Guissona. A l’acte, també hi van assistir l’alcalde sortint de l’Ajuntament de Guissona, Josep Cosconera, així com altres representants del consistori com Angelina Infante, Miquel Julià i Anna Rius.

En aquesta festa, que pretén ser un homenatge a la gent gran de Guissona, hi van participar prop de tres cents avis i àvies empadronats a la nostra vila.
 
A més del tradicional dinar de germanor es va retre homenatge a l’avi més gran que va assistir al dinar, el Sr. Ramon Armengol Farre, de 100 anys, i a l’àvia més gran, la Sra. Ángela Baró Torres, de 93. La jornada va cloure amb un ball de fi de festa.