PESSEBREJA A GUISSONA

Sota el títol de PESSEBREJANT, 41 comerços de Guissona durant les festes nadalenques treuran al seu exterior figures de pessebre per portar el nadal als carrers de la vila ... Sant Josep, lal Mare de Déu, el nen Jesús, àngels, nens, la dona que va al mercat, el ferrer, ... diferents elements fets amb fusta que portaran la tradició del pessebre als carrers de la nostra vila.

DIVENDRES 16 DESEMBRE 2016

PESSEBREJA A GUISSONA

 

Sota el títol de PESSEBREJANT, 41 comerços de Guissona durant les festes nadalenques treuran al seu exterior figures de pessebre per portar el nadal als carrers de la vila ... Sant Josep, lal Mare de Déu, el nen Jesús, àngels, nens, la dona que va al mercat, el ferrer, ... diferents elements fets amb fusta que portaran la tradició del pessebre als carrers de la nostra vila.

 

Aquesta proposta de la regidoria de cultura es relaciona amb un joc al que els més petits podran jugar al llarg de les festes nadalenques i que els permetrà emportar-se a casa aquest mateix pessebre en format cartolina ... nens i nenes a poc a poc aniran conseguint les peces del pessebre que podran pintar, retallar i emportar-se a casa perquè acabades les festes puguin comptar amb un pessebre amb les mateixes 41 peces que el municipal.

Totes les figures del pessebre juntes es podran visitar el 4 de gener a la plaça major de Guissona i en el marc del campament reial.


CLAUSTRE OLIVERES VIDAL
Àrea de comunicació, Joventut i Pla Educatiu d'Entorn

Tel. 973 550 005 (ext. 201)
www.guissona.cat