S’INAUGURA L’EMPREMTA D’UNA VIDA

El passat dissabte, 8 de novembre es va inaugurar l’exposició EDUARD CAMPS, L’EMPREMTA D’UNA VIDA. Aquesta exposició pretén donar a conèixer altres facetes d’aquest personatge il·lustre de Guissona, Eduard Camps, nascut a Guissona el 27 de novembre de 1878 i que va exercir de metge a la nostra vila, seguint les passes del seu pare i també del seu avi. També va realitzar l’estudi de la Història de Guissona, escrivint les seves Notes històriques i va participar activament a la vida pública de la vila tant en l’àmbit particular com professional

DIMARTS 11 NOVEMBRE 2014

El passat dissabte, 8 de novembre es va inaugurar l’exposició EDUARD CAMPS, L’EMPREMTA D’UNA VIDA. Aquesta exposició pretén donar a conèixer altres facetes d’aquest personatge il·lustre de Guissona, Eduard Camps, nascut a Guissona el 27 de novembre de 1878 i que va exercir de metge a la nostra vila, seguint les passes del seu pare i també del seu avi. També va realitzar l’estudi de la Història de Guissona, escrivint les seves Notes històriques i va participar activament a la vida pública de la vila tant en l’àmbit particular com professional

Aquesta exposició  és la primera que lidera l’Ajuntament de Guissona, amb el comissariat de la mateixa a càrrec del tècnic de cultura David Castellana, en col·laboració amb la neta del Dr. Eduard Camps, la Sra. Carme Camps i Monfà.  L’EMPREMTA D’UNA VIDA serà visitable durant tot el mes de novembre en horari de Biblioteca.

En la mateixa línia, el proper 27 de novembre, es presentarà el llibre EDUARD CAMPS, PASSIÓ PER LA VIDA, escrit per la seva néta, la Sra. Carme Camps, aquest llibre, dins la col·lecció serà el primer de la col·lecció de monogràfics RETALLS DE GUISSONA, us monogràfics que es publicaran anualment i que pretenen fer un recull de la història de Guissona donant a conèixer personatges il·lustres, esdeveniments, fets històrics, ...

L’exposició i el llibre es presenten ara en motiu dels seixanta anys de la mort del Dr. Eduard Camps i Cava.