S'INICIA EL CURS DE MONITORS I MONITORES DE LLEURE

Dilluns 26 de juny, s’ha iniciat a Guissona el curs de monitors de lleure a càrrec de la Fundació Pere Tarrés, amb un total de 15 inscripcions. El curs durarà la resta de juny i tot el mes de juliol d’aquest 2017.

DIMARTS 27 JUNY 2017

S'INICIA EL CURS DE MONITORS I MONITORES DE LLEURE

 

Dilluns 26 de juny, s’ha iniciat a Guissona el curs de monitors de lleure a càrrec de la Fundació Pere Tarrés, amb un total de 15 inscripcions. El curs durarà la resta de juny i tot el mes de juliol d’aquest 2017.

 

A les 9.00h del matí, els participants al curs, majoritàriament joves de Guissona però també comptem amb joves vinguts de tota la comarca, es reunien a la sala de l’Escorxador, on els rebia l’alcalde de Guissona, Xavier Casoliva, per donar-los la benvinguda tot presentant el curs i animant-los a seguir formant-se.

 

El curs de monitors i monitores de lleure, inclòs al Pla Local de Joventut de l’Ajuntament de la nostra vila, està subvencionat en part pel Punt d’Informació Jove, promovent així que hi hagi monitors de lleure a la nostra vila, una mancança existent però que s’ha anat arreglant en els darrers anys i que ens permet comptar amb monitors titulats en les activitats d’educació en el lleure promogudes a Guissona.

 

Comunicació Guissona

premsa@guissona.cat

comunicacio@guissona.cat