SOTA EL TÍTOL “RECORDANT GUISSONA” ES REUNEIXEN 370 PERSONES A LA NOSTRA VILA

Sota el títol RECORDANT GUISSONA, 370 persones nascudes o originàries de la nostra vila, que visqueren aquí entre el 1940 i el 1970 i que ara resideixen fora, s’han retrobat a Guissona en una jornada en la que també s'ha presentat el llibre RECORDANT GUISSONA, un recull amb més de 1000 fotografies innèdites.

DILLUNS 06 OCTUBRE 2014

Sota el títol RECORDANT GUISSONA, 370 persones nascudes o originàries de la nostra vila, que visqueren aquí entre el 1940 i el 1970 i que ara resideixen fora, s’han retrobat a Guissona en una jornada en la que es va trobar un moment per fer una ofrena floral a la patrona de Guissona, la verge del Claustre; reviure els antics balls de bastons de la nostra vila, amb els Bastoners de Sedó; passejar pel poble, fent una visita a les restaurades fonts del poble; visitar el Museu i el Parc Arqueològic , el dinar de germanor i el moment estelar d’aquesta edició, la presentació del llibre.

 En el marc de la trobada es va presentar el llibre RECORDANT GUISSONA, un recull de més de 1000 fotografies innèdites portades per la gent de Guissona  a les exposicions de les dues primeres trobades 2007 i 2011 amb el lema recordant Guissona, juntament amb altres cedides per persones de la vila amb la voluntat de completar aquesta inestimable col·lecció. Aquestes fotografíes es presenten en el llibre distribuides en 352 pàgines, imatges de tres dècades en què la fotografia encara era en blanc i negre, un conjunt d’instantànies que il·lustren un ampli ventall d’esdeveniments de la nostra vila, recuperant així una part de la historia que pertany a aquestes generacions


El llibre que es va vendre dins del context de la trobada i del que se n’ha fet 700 exemplars, també es pot adquirir a la Llibreria Issauna i a BonArea per un import de 15€