TORNA L’ENTREGA DE PREMIS JORDI PÀMIAS DE POESIA INFANTIL I JUVENIL

Aquest 2022 el premi Jordi Pàmias de poesia infantil i juvenil ha arribat a la seva 19a edició, en un acte d’entrega de premis que el passat dijous va recuperar la presencialitat després de dos anys de pandèmia, i es va poder realitzar al pavelló de l’INS Guissona.

DIVENDRES 08 ABRIL 2022

 

Aquest 2022 el premi Jordi Pàmias de poesia infantil i juvenil ha arribat a la seva 19a edició, en un acte d’entrega de premis que el passat dijous va recuperar la presencialitat després de dos anys de pandèmia, i es va poder realitzar al pavelló de l’INS Guissona.

Enguany, amb les obres guanyadors del premi s’ha publicat el llibre CASTELLS DE POESIA, en homenatge als 15 anys de la colla castellera de la nostra vila. En aquesta edició hi ha participat 2n, 4t i 6è de primària dels tres centres educatius de Guissona (Escola Ramon Faus i Esteve, Escola Ramon Estadella i Torradeflot i Fedac Guissona), 1r i 3r d’ESO de la Fedac Guissona i de l’INS Guissona i 1r de batxillerat de l’INS Guissona.

En l’acte d’entrega de premis, presidit per l’Il·lm. Sr. Alcalde, Jaume Ars i Bosch, acompanyat del poeta, Jordi Pàmias, s’ha fet entrega de 83 diplomes als joves poetes que també han estat obsequiats amb un lot regal per bescanviar als comerços de la nostra vila.

L’acte ha estat amenitzat pel conjunt de vent de l’Escola Municipal de Música i dinamitzat per l’actriu cerverina Anna Llort.

Els cursos de primària que enguany no han participat al concurs literari, treballen la figura del poeta guissonenc amb activitats promogudes durant el mes d’abril des de la Biblioteca, i sota el títol QUI ÉS JORDI PÀMIAS? i al Museu,  per l’alumnat de tercer i cinquè amb una proposta de carrer per conèixer l’obra ITINERARI POÈTIC DE JORDI PÀMIAS, amb un recorregut poètic per tota la població. D’aquesta manera, des de l’Ajuntament de Guissona i des del Pla Educatiu d’Entorn. es promou el coneixement del poeta i de la seva obra amb diferents accions durant tot el mes d’abril.

El llibre, CASTELLS DE POESIA, es podrà comprar a partir de la setmana de Sant Jordi a la llibreria Issauna.

 

Guissona, 8 d’abril de 2022.