Trobada Multijocs a la Fundació CAG.

El passat dijous, 10 de novembre, va tenir lloc a la Fundació CAG la quarta trobada Multijocs, una trobada que uneix, en un mateix espai, avis i àvies, amb nens i nenes de sisè de primària de les dues escoles de primària de la nostra vila.

DIVENDRES 11 NOVEMBRE 2011

Trobada Multijocs a la Fundació CAG.

El passat dijous, 10 de novembre, va tenir lloc a la Fundació CAG la quarta trobada Multijocs, una trobada que uneix, en un mateix espai, avis i àvies, amb nens i nenes de sisè de primària de les dues escoles de primària de la nostra vila.

Guissona.- La trobada “Multijocs”, organitzada per la Fundació CAG, en coordinació amb el Pla Educatiu d’Entorn, s’hi impliquen els alumnes de sisè de primària de l’Escola Ramon Faus i Esteve i els alumnes de sisè de primària del Col·legi Mare de Déu del Roser, a més dels avis de la Fundació CAG, amb l’objectiu de promoure la pràctica de l’esport i de definir un espai de trobada entre els nois i noies de dotze anys i els avis de la Fundació CAG.

Durant tot el matí, més d’una vuitantena de nens i nenes van compartir amb més d’un centenar d’avis esports com els dards, el minigolf, les bitlles, la diana, sacs, cons, entre altres distribuïts en 8 espais diferents. A cada racó hi havia el nom de joc amb instruccions. Tots ells i elles han tingut la oportunitat de provar jocs varis i una bona estona d’intercanvi, desenvolupant actituds, valors i destreses de convivència fomentant la capacitat de dialogar en un entorn comú que no exclou ningú.

Per acabar la jornada, les monitores de la fundació han repartit per petits i grans bombons de xocolata, un Diploma de participació i una fotografia d'ells amb els avis de record. Els nens han mantingut una actitud de respecte i cura fent que la jornada fos una molt bona experiència.

Des del Pla Educatiu d’Entorn es valora molt positivament aquestes trobades entre diferents generacions, és per aquest motiu, que durant l’any se’n porten a terme amb alumnes de les llars d’infants, de primària i de l’INS, perquè es considera que la interacció entre grans, infants i joves genera espais gratificants de convivència on donar i rebre esdevé una pràctica habitual en un marc de complicitat i empatia necessari per aconseguir cohesió social entre els que comparteixen un mateix espai.

 

Multijocs

 

Divendres 11 de novembre de 2011

 

Ajuntament de Guissona

Servei de Premsa

Carlota Bartra i Claustre Oliveres

premsa@guissona.cat