UN POEMA DE JORDI PÀMIAS EN CERÀMICA PRESIDIRÀ LA PLAÇA BISBE BENLLOCH

El passat dissabte, 8 de setembre, en motiu de la festa major, Guissona va destapar el cinquè poema en ceràmica de Jordi Pàmias, situat en els carrers de la nostra vila, el poema sota el títol EL CIRC s'ha ubicat a la plaça Bisbe Benlloch

DIVENDRES 09 SETEMBRE 2016

Guissona.- El passat dissabte, 8 de setembre, en motiu de la festa major, Guissona va destapar el cinquè poema en ceràmica de Jordi Pàmias, situat en els carrers de la nostra vila.

Diferents poemes extrets del poemari “Itinerari Poètic de Jordi Pàmias” es plasmen en ceràmica en diferents espais de la vila, de manera que amb el temps, tot l’itinerari poètic de Jordi Pàmias estarà plasmat pels carrers de Guissona. Actualment trobem poemes a davant de la casa natal de Jordi Pàmias - carrer de les Botigues -, a la plaça major, al Portal de l’Àngel, a la plaça de Capdevila i a la Plaça Bisbe Benlloch

Fou el mateix Jordi Pàmias l’encarregat de destapar el poema, acompanyat de l’Alcalde – Xavier Casoliva – i de la regidora de cultura – Gemma Franquesa.

En aquesta edició el poema s'ha ubicat a Cal Mingo, just davant de l'Ajuntament i sota el títol EL CIRC, recorda els circs ambulants que de petit en Jordi Pàmias

D’altra banda, el proper dilluns, 12 de setembre es tancarà el termini de presentació d’obres a la vuitena edició del premi Jordi Pàmias, enguany s’ha presentat a aquest premi una trentena d’obres. L’entrega de premis es farà el proper 22 d’octubre al migdia.