UNA QUARENTENA DE PERSONES COMENCEN A APRENDRE EL CATALÀ

Aquesta setmana ha començat el curs de català del nivell Inicial dirigit a les persones nouvingudes de la nostra vila.

DIJOUS 07 OCTUBRE 2021

 

Aquesta setmana ha començat el curs de català del nivell Inicial dirigit a les persones nouvingudes de la nostra vila. La formació, d’un total de 45 hores, serà impartida pel Consorci per a la Normalització Lingüística durant els mesos d’octubre, novembre i desembre a l’espai Fassina. En aquesta edició del curs hi participen quaranta persones de diferents orígens, i el grup s’ha dividit en dues aules.

La formació forma part del Servei de primera acollida del consistori i està organitzada per la Regidoria de Salut i Acció Social, amb col·laboració del Consell Comarcal de la Segarra. Ha rebut finançament de la Secretaria d’Igualtat del Departament d’Igultat i Femenismes i del Fons social europeu.