Una setmana de Sant Jordi plena d'activitats

Les activitats s’incien el dimarts 21 d’abril al matí a les llars d’infants municipals amb sessió de contes per als més menuts adaptats a Sant Jordi, a càrrec de la Companyia Viri Virom. El dimecres al matí, segueixen les sessions de contes per als alumnes d’educació infantil i primària dels centres de la nostra vila, a partir de les 10h del matí a la plaça Vell Pla de Guissona, amb llegendes, contes i titelles sota el títol “un món (i un munt) de dracs”.

DIMARTS 21 ABRIL 2009

Guissona comptarà amb una setmana de Sant Jordi plena d’activitats orientades a tots els públics i lligades al món de la literatura.

Les activitats s’incien el dimarts 21 d’abril al matí a les llars d’infants municipals amb sessió de contes per als més menuts adaptats a Sant Jordi, a càrrec de la Companyia Viri Virom. El dimecres al matí, segueixen les sessions de contes per als alumnes d’educació infantil i primària dels centres de la nostra vila, a partir de les 10h del matí a la plaça Vell Pla de Guissona, amb llegendes, contes i titelles sota el títol “un món (i un munt) de dracs”.

L’IES Guissona també ens convida al recital de poesia d’Enric Casasses, el mateix dimecres 22 d’abril a les 12 del migdia.

El dia de Sant Jordi – 23 d’abril – a més de les tradicionals parades de llibres i roses pels carrers de la nostra vila, podeu gaudir de la presentació del libre FILOSOFIA DES DE ZERO de l’Oriol Colomer i Carles, a les 12 del migdia a la Biblioteca Municipal de Guissona.

El divendres, 24 i a la Sala d’Actes de l’IES Guissona es farà l’entrega de premis del VI PREMI JORDI PÀMIAS per als alumnes dels centres educatius de la vila, amb la presentació del llibre amb els poemas guanyadors, l’acte serà presidit pel poeta guissonenc, Jordi Pàmias.

El dissabte, 25 d’abril finalitzaran les activitats entorn a la diada de Sant Jordi amb una tarda plena de tallers amb dracs, roses, punts de llibre …
 
Veniu a Guissona i gaudiu del Sant Jordi!